O škole

ZÁPIS do 1. třídy pro šk. rok 2020/2021

bud-zdravPro přijímání žádostí o přijetí k povinné školní docházce je stanoveno období: 27. – 30. dubna 2020 K zápisu se přihlašují děti narozené 1. 9. 2013 až 31. 8. 2014 (Děti pětileté narozené září až prosinec 2014, které musejí mít doporučení PPP.)

Organizace zápisu
v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády ČR):

  1. Zápis proběhne bez přítomnosti dětí ve škole
  2. Podání žádosti k přijetí (odkladu) povinné školní docházky je možno uskutečnit:
  • datovou schránkou: ID 4v3mf5w
  • emailem na zskomarov@tiscali.cz (s el. podpisem; bez el. podpisu je potřeba do 5 dnů podepsat osobně ve škole)
  • poštou na adresu: ZŠ a MŠ Opava-Komárov, U Školy 1, Opava 9, 747 70 (vše s originál podpisem)
  • osobně do ředitelny ZŠ ve dnech 29. – 30. 4. v době 8 – 16,00 nebo v jiné době po tel. domluvě (při zachování vyhlášených hygienických pravidel – rouška, jednotlivě)
  1. K zápisu je potřeba připravit, vyplnit a doložit:
  • Žádost o přijetí povinné šk. docházky 2020 – 2021 (příp.odkladu)
  • Zápisový osobní list žáka
  • Občanský průkaz, rodný list

Všechny podrobné informace a dokumenty ke stažení naleznete na: www.zskomarov.cz nebo tel: Mgr. Tomáš Weicht, 724 254 735, email: zskomarov@tiscali.cz

30-03-2020 11.02 | Přečteno 4x

Výuka doma

Odkazy na výukové materiály, interaktivní učebnice, vzdělávací videa, odkazy na e-knihy k četbě i k poslechu a weby pro zábavu.

Nakladatelství FRAUS

Škola s nadhledem
Na stránce Škola s nadhledem vyberte nahoře v nabídce Online cvičení – 1. stupeň – zvolte předmět (český jazyk, matematika atd.)

Interaktivní učebnice
Učení doma – bezplatná aktivace interaktivních učebnic FRAUS (je nutné vyplnit formulář)

Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA

Online výuka a Agátou, Matýskem a Oskarem
Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o. spustilo online výuku pro žáky 1. ročníku ZŠ. Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

Matýskova matematika
Více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku ZŠ. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.

SILCOM Multimedia

Didakta.cz
Společnost SILCOM Multimedia, s.r.o. zpřístupnila veškerý obsah Didakty pro domácí přípravu žáků zdarma. Aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10. Ke spouštění výukových materiálů důrazně doporučujeme využít aplikaci DidaktaCZ projektor (ke stažení), spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash.

Přístupové kódy vám zašle vaše třídní učitelka. Prosíme rodiče, aby nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít k zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná.

Umíme anglicky

Umíme anglicky
Zábavné procvičování angličtiny online.

Vzdělávání i zábava s Českou televizí

Déčko
Videa, pohádky, hry a soutěže pro děti.

UčíTelka
Každý den čeká na televizním programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma s přípravou na přijímací zkoušky.

Český rozhlas

mujRozhlas
Pořady a knihy pro děti k poslechu.

Rádio Junior
Pořady, pohádky a příběhy pro děti.

Čtenářský deník
Audio knihy k poslechu pro dospělé i děti.

Databazeknih.cz

E-knihy
Knihy, které poskytla Městská knihovna v Praze, zdarma ke stažení.

24-03-2020 11.02 | Přečteno 9x

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY šk. roku 2020 - 2021

Zápis k povinné školní docházce proběhne bez osobní přítomnosti dětí ve škole dálkových způsobem. Dle nařízení a doporučení MMO a MŠMT upřednostníme podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonných zástupců dítěte ve škole (datovou schránkou, email s elektronickým podpisem), případně dle možnosti osobně ve škole (jednotlivě) nebo poštou.

Pro přijetí žádostí o přijetí k povinné školní docházky je stanoveno období: od pondělí 27. – do čtvrtka 30.dubna 2020

Veškeré žádosti budou do konce měsíce března ke stažení na www.zskomarov.cz/zapis do ZŠ, ale především všechny podklady budou doručeny na emailové adresy těch rodičů dětí MŠ v Komárově, Podvihově a Nových Sedlicích, které máme k dispozici.

Současně obdržíte také všechny informace o školy, zajištění stravování, možnostech školní družiny a mimoškolní činnosti.

18-03-2020 10.37 | Přečteno 13x

sdeleni-pro-rodice-ms

16-03-2020 15.06 | Přečteno 5x

Uzavření základní školy (od 11.3., do odvolání)

sdeleni-pro-rodice-a-zaky-10–3

10-03-2020 14.31 | Přečteno 10x

INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ A DĚTÍ

Vážení rodiče, předem se omlouváme za způsobené komplikace a předem také děkujeme za vstřícnost a pochopení. Od 9. 3. 2020 do 27. 3 2020 budou, v rámci výstavby nové budovy MŠ, probíhat stavební práce také vile MŠ, které znemožní vstup a pobyt v budově (elektroinstalace, betonáže podlah, vstup apod.).

Z uvedených důvodů, budou děti mateřské školy v těchto dnech umístěny v náhradních prostorách podle tříd: • 1.třída MŠ – děti budou navštěvovat hasičskou zbrojnici v prvním poschodí od 6.45 do 16.00 (rodiče, kteří potřebují MŠ pro děti zajistit již od 6.00 dovedou své děti do ZŠ). • 2. a 3. třída MŠ – bude docházet do základní školy od 6.00 do 16.30. Všechny děti se budou převlékat v jedné šatně v přízemí. 2.třída v přízemí a 3.třída bude v 1.patře budovy ZŠ.

Kluci a holky základní školy se budou scházet normálně v ZŠ. Žáci 3. a 5.třídy budou ve svých třídách, žáci prvního ročníku budou ve třídě v přízemí. • Žáci 2. třídy přejdou vždy společně se svou třídní učitelkou do společenské místnosti v přízemí hasičárny • Žáci 4. třídy přejdou se svou tř. učitelkou a budou se vyučovat v zasedací místnosti Úřadu městské části Opava-Komárov. • Obě třídy po skončení vyučování vždy společně s učiteli přejdou VŽDY na oběd, do školní družiny a do kroužků zpět do budovy ZŠ. 2. a 4. třída budou mít vyhrazenu, po svém příchodu, šatnu nahoře u tělocvičny.

S touto organizací je seznámen také starosta ÚMČ, vedení SDH a především vedoucí Odboru školství SMO.

Současně sdělujeme, že od 20.3. – 12.6. začne probíhat plavecká výuka přihlášených dětí MŠ a žáků 1. –3. ročníku. Žáci ZŠ mají výuku povinnou v rámci tělesné výchovy. Výuku žáků ZŠ hradí Statutární město Opava (ne dopravu!). V případě nutnosti omluvy, je potřeba lékařské potvrzení. V souvislosti s plaveckou výukou, dojde k drobným změnám v týdenním rozvrhu hodin.

Pevně věříme, že společně s Vámi provozní změny zvládneme. Velmi děkujeme za spolupráci, vstřícnost a pochopení. za ZŠ a MŠ Opava – Komárov Tomáš Weicht, Eva Murová

03-03-2020 14.33 | Přečteno 7x