Mateřské školy

VELIKONOCE V MŠ PODVIHOV

Všichni se těšíme na sluníčko a koledu. I když za okny ještě stále panuje paní zima, u nás ve školce to už voní jarem.

28-03-2018 13.36 | Přečteno 22x

ÚNOR V MŠ KOMÁROV

Zima už nějaký čas panuje, ale ještě pořád jsme s dětmi neměli možnost využít zahradu a ozdobit ji sněhuláčky. Sněhové nadílky jsme se dočkali teprve v únoru a mohli jsme s dětmi, zachumlaní do teplého oblečení, vyrazit dovádět na zahradu.

12-03-2018 10.51 | Přečteno 39x

Čas her a pohybu v mateřské škole v Komárově

Čas ubíhá rychle a my máme ve školce již polovinu školního roku za sebou. Z našich malých předškoláků budou za krátkou dobu školáci. Aby měli co nejlehčí začátek pro vstup do školy, chodí už teď do základní školy na „Odemykám první třídu ", kde pro děti připravuje zábavné učení paní učitelka Eva Machurová. odemykam-2018Minulé setkání, které se konalo v únoru, bylo spojeno se sportovními aktivitami zimních olympijských her. Děti za své sportovní výkony získaly zlaté medaile, jako opravdoví sportovci. Pro děti je přirozený pohyb, a tak od podzimu jezdí bruslit na zimní stadión do Opavy. V březnu děti ukončí ledové dovádění, ale už následující měsíc se stanou z dětí plaváčci. Děti ze třídy " Kopretin“ budou jezdit do krytého bazénu v Opavě na plaveckou školu. Celé jaro a léto je spojeno s pohybem venku a různými výlety. Děti si tak užijí radost z pěkného počasí.

12-03-2018 10.45 | Přečteno 25x