Mateřské školy

ZIMNÍ MĚSÍCE VE ŠKOLCE V KOMÁROVĚ

Přestože jaro ťuká na okna, rádi bychom Vám vypověděli, co jsme dělali v zimě ve školce.

Celá školka se z vánoční atmosféry v lednu přednesla do té zimní. Děti kreslily obrázky se zimní tématikou, volali jsme na sníh básničkami a písničkami a nakonec se nám ho podařilo přivolat. Naši zahradu pokryla sněhová nadílka a radost dětí, kterou z ní měly, se nedá ani popsat. Jistě si všichni rodiče všimli, když si přišli vyzvedávat své děti, že zahrada byla pokryta sněhuláky a sněhovými koulemi.deti-komarov-zima-2019 Do sněhu jsme dělali sněhové andílky a nezapomněli jsme ani na naše zvířecí kamarády. Děti v zimních měsících poctivě sledovali krmítka (hlavně krmítko na studně), a průběžně doplňovali krmení pro ptáčky, aby nebyli hladoví. Doplnění krmítek se stalo tradicí hlavně v třídě nejmenších dětí, kdy děti před vycházkou kontrolovaly, kolik semínek ptáčkové snědli a popřípadě doplnili další.

Zimní témata si objevovala i v pracích dětí v kroužku výtvarného tvoření. Musím říct, že do kroužku chodí děti, které výtvarná výchova baví, a mají radost z každého nového výtvoru, kterým se mohou pochlubit svým rodičům na nástěnce u druhé třídy. S dětmi z výtvarného tvoření bychom se rádi zapojili do výtvarné soutěže ke Dni mláďat, který bude probíhat během měsíce dubna. S výkresy se určitě pochlubíme i rodičům.

Rodiče mohou průběžně sledovat naši fotogalerii na webu rajče, kde se snažíme dodávat fotky z našich dobrodružství ve školce.

07-03-2019 13.15 | Přečteno 6x

Pes Korálek na návštěvě v MŠ Podvihov

V únoru za námi přijela koordinátorka prevence kriminality pes-koralek-podvihov-1Městské policie Opava s preventivním programem „Pejsek Korálek ve městě“. Policistka nepřijela sama, ale doprovodil ji plyšový pes „Korálek“. Děti seznámila pomocí velkých obrázků s příběhem psa Korálka a s lumpárnami, které prováděl. pes-koralek-podvihov-2Děti v rozhovoru určovaly, co dělal pejsek špatně a tím se učily základním pravidlům chování na silnici a v dopravních prostředcích. Kluci a holky si vyzkoušeli, jak správně přecházet silnici, co dělat, když se ztratí a jak reagovat na nalezenou stříkačku. Všem se program líbil a již se těšíme na druhý díl „Pejsek Korálek a cizí pes“

07-03-2019 13.14 | Přečteno 5x