Akce školy

ŠKOLA JEDE VEN aneb EKOPOBYT v Chaloupkách

23. – 28. února 2020 – CHALOUPKY, Kněžice, Vysočina určeno pro předškoláky MŠ a 1.-2.třídu (může jet 42 dětí), příp. 3.roč. Jako vloni, i v únoru budeme nejen kvůli ceně, ale především kvůli atraktivitě cestovat na Vysočinu vlakem a zavazadla přepraví doprovodná dodávka. Každý den bude probíhat 6ti hodinový program s lektory Lipky s názvem a jejich ekologickými programy a další program zajistí učitelé ZŠ a MŠ, vč. četby, deskových her, vlastivědy a večerních programů a zajištěny budou také výlety do velmi atraktivního. Tento pobyt bude hrazen z SFŽP a každé dítě uhradí již jen zůstatek ceny: 1400 Kč. Na pobyt může jet pouze 42 dětí nejdříve přihlášených předškoláků MŠ a žáků 1.-2.ročníku ZŠ. Zbývající žáci budou vyučováni ve spojené třídě. V případě malého zájmů žáků 1. –2. ročníku, budou místa nabídnuta dalším žákům ve 3.tříděnebo starším. V ceně: 5× ubytování s plnou penzí vč.svačin a pitného režimu, doprava vlakem a místními autobusy, ekologická a další výuka vč. všech programů, výtvarný materiál, zdravotní zajištění, organizaci a lektorování a dopravu zavazadel dodávkou. Z vlastního kapesného si děti hradí případné vstupy: bazén, kino, dětské parky apod. Kde budeme bydlet: Pobytové ekocentrum – Chaloupky se nachází nedaleko obce Kněžice nedaleko Třebíče. V rámci programu bude uspořádán také výlet v okolí Pokoje jsou vícelůžkové, pro výuku můžeme využívat učebny a badatelnu, v areálu vícúčelové hřiště… Základna má celoroční provoz, je zde možno si také zakoupit drobné občerstvení. https://www.chaloupky.cz/knezice/ Podrobnosti o programu přineseme včas, společně s ostatními informacemi o sbalení a odjezdu. Další info podá ředitel ZŠ a MŠ – Tomáš Weicht, 724 254 735. U odjezdu bude potřeba odevzdat „Zdravotní kartu“ potvrzenou lékařem.

Opět žádáme o ZAJIŠTĚNÍ DOPRAVY ZAVAZADEL. POMŮŽE NÁM I BEZPLATNÉ ZAPŮJČENÍ DODÁVKY nebo ODVOZ ZAVAZADEL TAM A ZPĚT na první pobyt na Rychtu i na druhý pobyt na Chaloupkách.

29-01-2020 12.33 | Přečteno 19x

Nový ponk v MŠ Podvihov

Tento předvánoční dárek získala MŠ Podvihov díky projektu „Ponky do mateřských škol“. Předávání se zúčasnil zástupce Okresní hospodářské komory Opava, která se angažuje v tomto projektu a oslovuje místní firmy. Právě firma BCC s.r.o.-průmyslové podlahy se stala sponzorem tohoto ponku. Dále byli přítomni zástupci MAS Opavsko, která je také aktivně zapojena v projektu. podvihov-ponk Polytechnická výchova má za cíl rozvíjet myšlení, tvořivost, koordinaci a technickou představivost. A to ponk jistě umožní. Děti se již při předávání seznamovaly s nářadím a vyzkoušely si řezání a smirkování balsového dřeva. Ponk vyrobili studenti Středního odborného učiliště stavebního v Opavě. Dětem se velice líbí a těší se, jak si postupně vyzkouší zatloukání, šroubování a další práci se dřevem. Všem, díky kterým děti získaly nový pracovní stůl, děkujeme a věříme, že podpoří zájem o technické obory a tradiční řemesla.

20-01-2020 07.58 | Přečteno 23x